Zrób z blogera, psiego influencera!


Co może robić grupa psich i kocich blogerów, zamknięta w klimatyzowanej sali w sobotę? Czy to nowa wersja escape roomu? Szykuje się masowa akcja propagowana przez wspomnianą grupę? A może planują przejąć kontrolę nad polską blogosferą i pokazać światu, że są najwspanialszymi influencerami? Z pewnością! Co do tego nie ma wątpliwości.

Ilu blogerów, tyle pomysłów, wspaniałych historii i interpretacji jednego tematu. Jednak czasem, nawet najbardziej uzdolniona osoba potrzebuje motywacji, inspiracji i uzupełnienia swojej wiedzy na jakiś temat. I tak właśnie było 25 maja 2019 roku na Blogosferze Zoologicznej zorganizowanej przez gazetę Dog&Sport oraz magazyn Trzy koty.

warsztaty dla blogerów, psi influencer, dog bloger, pies, psy

Uwaga, kamera, akcja!

Do In1Place przybyli blogerzy rządni nowej wiedzy. Każdy z nich dostał od partnerów wydarzenia Farmina, Renske, Dr Berg i Vet Expert produkty do testów oraz wdrażania na nich nowo zdobytych informacji na warsztatach. A było co wprowadzać w życie! Czwórka wspaniałych prelegentów – Patrycja Górecka-Butora (autorka książki „Influencer marketing od A do Z” i szkoleniowiec z branży marketingowej), Paweł Wilkos (artysta i producent artu, zarządza procesem produkcji wyselekcjonowanych zespołów artystycznych w CD Projekt), Malwina Anna Użarowska (psycholog kliniczny, specjalizuje się w mechanizmach perswazji, coach trener i dziennikarz w gazecie „Rzeczpospoliuta”) oraz Alicja Użarowska (prowadzi blog DameDev Dog, grafik koncepcyjny w branży gier komputerowych) – oczarowała publiczność i pozwoliła twórczym umysłom przyswajać oraz tworzyć w głowach małe projekty, wizje i drogi mleczne.

Dziewięć godzin minęło z prędkością bliską prędkości pendlino. Był wykład o poruszaniu się po mediach społecznościowych, pisaniu artykułów, spojrzeniu na współpracę z markami i o fotografii. A oprócz tego, blogerzy próbowali swoich sił w fotografowaniu ww. produktów od partnerów pod czujnym okiem prelegentki Alicji Użarowskiej.

Część uczestników na początku była nieśmiała, a pozostałych rozpierała energia. Szybko pierwsza grupa dołączyła do drugiej i na sali powstała przyjazna atmosfera, pełna znajomych. Na przerwach słychać było szum ciekawych rozmów i wzajemnych porad lub uwag. Każdy czuł się zmotywowany do działania! Aż strach pomyśleć, czym zaskoczą nas Ci blogerzy?!

warsztaty dla blogerów, psi influencer, dog bloger, pies, psy

Moje odczucia

W tym miejscu, chciałam bardzo serdecznie podziękować organizatorom za te warsztaty, na których było bardzo dużo przydatnych informacji, które z pewnością wykorzystam. Od tej pamiętnej soboty patrzę zupełnie inaczej na wykonywane zdjęcia. Staram się wdrażać poznane triki i kanony do swojej blogerskiej pracy.

Każdemu kto szuka rzetelnych informacji o tworzeniu artykułów, poruszaniu się po social media, inspiracji, podkręceniu swoich umiejętności prezentowania produktów w piśmie i obrazie, zdecydowanie polecam te warsztaty. Nawet jeżeli częściowo wiesz jak poruszać się w danym temacie, to na tych warsztatach pogłębisz swoją wiedzę i zdobędziesz nowe umiejętności. Ja np. zaczęłam bardziej rozumieć funkcje dostępne w aplikacji Snapseed i przestałam ich unikać. Dzięki temu mam pod ręką narzędzie do obróbki zdjęć, nawet w środku lasu. 😉

Za dodatkowe plusy wydarzenia uważam przesympatyczne towarzystwo „koleżanek po fachu”, z którymi tematów do rozmów i śmieszkowania było bez liku. Cieszę się, że mogłyśmy się spotkać na warsztatach i liczę, że zobaczymy się jeszcze nie raz!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o