Zbiórka dla Schroniska w Gaju


Chciałam Was serdecznie zaprosić do zbiórki rzeczy dla Schroniska dla Zwierząt w Gaju.

Skąd się wziął pomysł na zbiórkę? Wiecie, nic prostszego! Robiłam z Mamą porządek w domu, podczas którego zbierałyśmy na jedno miejsce jakieś stare koce, poduszki czy ręczniki. I nagle wpadłam na jakże prosty pomysł, zrobienia zbiórki rzeczy dla zwierzaków!

Co jakiś czas każdy z nas robi porządek w rzeczach i nagle się okazuje, że ma trochę różnych bambetli z których nie korzysta i z którymi nie ma co zrobić. A zamiast je wyrzucać, można przekazać je potrzebującym psom i kotom. Dodatkowo, szybko przejrzałam psie rzeczy, w których znalazłam zabawki, którymi Iggy się nie bawi, za duże lub za małe obroże i różnej wielkości smycze, które leżą i leżą (nie kurzą się, bo są zamknięte w pudełku 😉 ).

***

Dlaczego akurat wybrałam to Schronisko? Z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że tam adoptowałam Freyę. W związku z tym mam do tego miejsca ogromny sentyment.
Drugim powodem jest fakt, że uważam ich pracę za wartościową. Bo oprócz tego, że sprawują opiekę nad bezdomnymi zwierzętami to edukują i uczą empatii każdego bez względu na wiek, zdrowie czy pochodzenie. Każdemu dają szansę.
Kolejnym powodem są działania jakie podejmują. Między innymi  interesują się podopiecznymi, których wyadoptowali. I jeżeli mimo obietnic ze strony nowych właścicieli, warunki bytowania zwierzaków są złe, a „opiekunowie” dostając szansę na poprawę i nic nie zmieniają, to pracownicy schroniska zabierają zwierzaki (najczęściej psy) takim osobom.

O samym schronisku możecie przeczytać we wpisie, który kiedyś poczyniłam. Od tamtego czasu Fundacja Dr Lucy już nie opiekuje się schroniskiem. Za to została powołana Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju, która nim zarządza.

zbiórka dla Gaju, zbiórka rzeczy, pies, psy, Schronisko w Gaju

Ważne informacje

Zbiórka trwa od 5.11 do 14.12 tego roku. 😉

Co zbieramy?

Koce, kołdry, poduszki, prześcieradła, stare posłania.
Obroże, szelki, smycze, zabawki dla psów i kotów.

Dodatkowo, Schronisko poprosiło o zbiórkę najpilniejszych w tym momencie rzeczy takich jak:

* żwirek dla kotów
* karma dobrej jakości – psy + koty (Hills ID Digestive Care – puszki dla kotów, Royal Babycat, Dolina  Noteci, Animonda, itp.)
* igły (szczególnie niebieskie 0,6), strzykawki (2ml), wenflony ,  gaziki, pola operacyjne
* kubeczki niejałowe na mocz
* rękawiczki nitrylowe bezpudrowe, rozmiar S
* rękawiczki jednorazowe zwykłe, rozmiar S,M
* preparaty wspomagające stawy
* tran
* srebro koloidalne
* Sudocrem
* podkłady
* wiadra, grabie, łopaty
* koce
* słoma

Przedmioty zbieram na terenie Warszawy. Jeżeli ktoś z okolic Śremu lub Poznania chciałby sam zawieść dary to nie ma przeciwwskazań – zwłaszcza w przypadku słomy, którą wykładane są budy dla psów. 😉

W sprawie przekazania przedmiotów na zbiórkę proszę kontaktować się poprzez mail lub wiadomość prywatną na facebooku.

Dane informacyjne dotyczące Schroniska:

Adres Fundacji:
Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju
ul. Nadbrzeżna 3/10
63-100 Śrem

Siedziba schroniska, dane adresowe:
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju
Gaj 56D, 63-100 Śrem
KRS 0000603486

***

Dlaczego zachęcam Was do przyłączenia się do tej zbiórki? Ponieważ każdy, niewielkim kosztem może pomóc. Przejrzyjcie psie i ludzkie szafy, może coś się w nich znajdzie, co jest dla Was zbędne, bo np. Wasz psiak już w tym nie chodzi. Może macie jakieś koce czy ręczniki, z których już nie korzystacie? Dla nas małowartościowe rzeczy mogą być niezwykle przydatne zwierzakom w schronisku.

To co, jesteście z nami? 🙂

zbiórka dla Gaju, zbiórka rzeczy, pies, psy, Schronisko w Gaju

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o