Targi zoologiczne Pet Fair – relacja


Na pewno nie raz słyszeliście lub byliście na targach zoologicznych. W ostatnim czasie odbywa się wiele imprez, gdzie możemy spotkać przedstawicieli przedsiębiorstw, które ubierają, karmią lub wykonują zabawki dla naszych milusińskich. Nie inaczej było podczas Międzynarodowych Targów Zoologicznych Pet Fair 2019 w Łodzi.

Garść informacji organizacyjnych

Cała impreza odbywała się w Hali Łódź Expo, która znajduje się w blisko centrum Łodzi przy al. Politechniki 4 (dosłownie obok kampusu Politechniki Łódzkiej), naprzeciwko centrum handlowego Sukcesja.

Targi trwały trzy dni od 13 do 15 września 2019 roku i można było je odwiedzić w godzinach od 10 do 18 w piątek i sobotę oraz od 10 do 17 w niedzielę.

Pet Fair, targi zoologiczne, relacja, Łódź

Atrakcje przygotowane przez organizatorów

W tym roku tematem przewodnim targów była akwarystyka. Podczas trzech dni eventu było można podziwiać wystawę akwarystyczno-terrarystyczną. To była dobra okazja aby zobaczyć aranżacje akwarium środowiskowego, biotopowego czy dekoracyjnego. Odbyły się również warsztaty związane z tą tematyką. Ponadto uczestnicy targów mogli zobaczyć, jak najlepsi aquascaperzy (wybrani drogą eliminacji) tworzyli wspaniałe roślinne akwaria, walcząc przy tym o nagrodę główną konkursu.

Aquascaping – to sztuka aranżacji akwarium za pomocą kompozycji żywych roślin oraz elementów martwej natury takich jak kamienie czy korzenie. Celem aquascapingu jest stworzenie w akwarium podwodnego ogrodu.

Jednak to nie jedyne atrakcje przygotowane przez organizatora. Podczas targów odbyła się konferencja weterynaryjnachoroby małych zwierząt. Oprócz tego, warsztaty i prelekcje dla przedstawicieli pet biznesu.

Ponadto, w czasie eventu wzięło udział wielu wystawców, którzy zajmują się tematyką akwarystyki, ale również znalazły się firmy, specjalizujące się w psiej i kociej tematyce. Także, każdy znalazł coś dla siebie.

Wystawcy, atmosfera, wrażenia

Ponieważ motywem przewodnim była akwarystyka, najwięcej wystawców było oczywiście z tej branży. Wystawcy zadbali nie tylko o produkty, które można było zakupić, ale również o pięknie prezentujące się akwaria i terraria, jakie można było podziwiać. Wśród wystawców było Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów, Akwa-Mania, Akwariusze, Aquanetta czy Płaszczka.com.

Organizatorzy w ramach konkursu dla aquascaperów zorganizowali małą wystawę prac uczestników konkursu, która była zniewalająca. Nawet nie podejrzewałam, że można zrobić takie podwodne królestwa i krajobrazy w małym akwarium dla rybek. Niektóre prace były na tyle śliczne, że moja wyobraźnia umieściła pośród glonów, skałek i konarów mistyczne postacie, jak syreny, mówiące ryby czy tańczące meduzy.

Byłam pod ogromnym wrażeniem, tego co oferowali wystawcy dla opiekunów kotów. Nie mam kota już przeszło 4 lata i nie śledziłam tego rynku w ostatnim czasie, jak się okazuje, trochę błędnie. Dlatego zdziwił mnie fakt, że są dostępne żwirki kukurydziane (np. od firmy Comfy – Aquael czy Zakop i Zapomnij – swoją drogą, całkiem śmieszna nazwa) w formie granulatu oraz miałkiej, czy kuwety pasujące swoim kształtem do rogu łazienki (Comfy). Podobnie byłam pod wrażeniem nowych pomysłów i patentów na transportery dla małych psów i kotów (Maliko). Ponadto, pojawiło się kilka firm, które w swojej ofercie mieli filcowe (Arco Design) kartonowe domki i drapaki dla kotów (Mioou czy Koci, koci… Drapki!).

Oczywiście nie zabrakło stoisk z psimi i kocimi zabawkami, obrożami, smyczami, kagańcami czy smakołykami i karmami. Można było podziwiać wspaniałości m. in. u Nutrilove, ZPH Lord, Inaba Foods, P.H.U. „Delfin”, Dolina Noteci czy Pinky Paws. Ponieważ człowiek uczy się całe życie, dopiero na tych targach dowiedziałam się, że produkty Comfy są marką firmy Aquael. No ja wiem, nie ma co się chwalić swoją niewiedzą.

Ciekawym pomysłem było przeprowadzenie warsztatów z resuscytacji psów przez Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi. Widziałam również, że jednym z wystawców był Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi oraz Małe Zoo w Centrum Poznania.

W momencie, kiedy dojechałam do Hali Expo-Łódź, była kameralna atmosfera, jeszcze niewielu ludzi, co pozwoliło mi na swobodne przechodzenie między stoiskami oraz na zrobienie kilku zdjęć z imprezy. Uwielbiam atmosferę targów, gdzie z każdą napotkaną osobą można swobodnie porozmawiać o psach i kotach, ich zachowaniach oraz produktach jakie stosujemy. Z każdym z wystawców dwoił się i troił, aby w pełni odpowiedzieć na zadane im pytania, co przekonało mnie do kilku zakupów.

Moja prelekcja o psach

Na początku chciałabym serdecznie podziękować organizatorowi targów za możliwość przeprowadzenia wykładu na Pet Fair “Jak urozmaicić życie z naszym psem“.

Była to moja pierwsza psia prelekcja, jaką wygłosiłam. Wybrałam taki temat, aby nie był za ciężki dla słuchaczy, łatwy do poprowdzenia dla mnie oraz żeby pasował swoimi zagadnieniami do targów. Oczywiście dopiero w drodze na dworzec PKP, zorientowałam się, że nie powiedziałam dwóch rzeczy. No nic, pozostaje zapisać co to były za punkty i się poprawić przy następnej okazji.

Wydaje mi się, że obecni słuchacze byli zadowoleni z moich wypocin. Mam nadzieję, że to co powiedziałam na temat wzbogacenia życia naszego czworonożnego przyjaciela było pomocne i uczestnicy wykładu wprowadzili choć jedną rzecz w swoim domu.

***

Więcej zdjęć z targów Pet Fair możecie zobaczyć w galerii umieszczonej na naszym fanpage’u – klik.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o