Recenzja książek 2


Jakiś czas temu na fanpage’u wrzuciłam zdjęcie trzech książek, które kupiłam na wyprzedaży w Carffaeurze. Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić recenzją dwóch z nich. A będą to „Mój pies jest najlepszym psem na Świecie” napisaną przez Suzy Backer oraz „Kocham mojego psa”, której autorem jest Georgina Harris.

„Mój pies jest najlepszym psem na Świecie” to rysunkowa książka o labradorce, która nie była aniołkiem. O swojej podopiecznej opowiada autorka książki – Suzy Backer. Książka zawiera elementy humorystyczne z czasu gdy główna bohaterka była szczeniakiem i podgryzała oraz niszczyła wszystko. A także możemy obejrzeć rysunki przedstawiające dorosłe życie suni.

W książce można znaleźć „złote” postanowienia takie jak „lista zadań dla Twojego czworonoga: *szacunek, *proste komendy są najlepsze, *znaczenie słowa nie, *granice, *decyzje, *nauka jazdy na tylnym siedzeniu”.

Oglądając i czytając tą książkę widzimy, że labradorka nie była idealnym psem, była łobuziakiem, wszędzie zaglądała, węszyła, z trudem się uczyła, szczekała, jak również niszczyła. Autorka dowodzi, ze nawet jeżeli pies niszczy to nie należy się go pozbyć jak przedmiotu ale należy zaakceptować psa takim jaki jest. A jeżeli komuś to przeszkadza, powinien wyprowadzić podopiecznego ze złych nawyków. Parokrotnie Suzy wspomina, że pomimo wad jakie ma jej psica, Wylie jest najlepszym psem na Świecie.

Książka ma więcej rysunków niż tekstu, ale owe obrazki dość przyjemnie się ogląda. Nie są to precyzyjne rysunki psów, nie spodziewajmy się znaleźć w tej pozycji van Gogh’a. Jednak podejrzewam, że autorce bardziej chodziło o komiczny przekaz zachowań swojej suni niż jej precyzyjny wygląd.

Ta książka jest dla każdego kto potrzebuje przypomnienia, że pomimo, że jego pies ma jakieś problemy i czasem bywa ciężko to przecież nie robi tego na przekór innym. Po prostu taki jest. I od człowieka zależy czy psiak się zmieni.

czytanki1

czytanki2

Drugą pozycją, którą dzisiaj chce opisać jest „Kocham mojego psa”. Książka ta jest zbiorem sentencji na temat psów oraz ich znaczeniu w życiu człowieka. Zacytowany został między innymi Mark Twain, Karol Darwin czy Robert Louis Stevenson. Oprócz sentencji możemy w tej książeczce również wyczytać jak dzielnie spisały się psiaki przy ratowaniu ofiar 11 września 2001 czy w momentach kiedy ich właścicielom zagrażało niebezpieczeństwo.

Książka to takie „złote myśli” o naszych psach, o których powinniśmy pamiętać w każdej minucie naszego wspólnego życia. A jeżeli ktoś zapomni, zawsze może sięgnąć po tę pozycję i przypomnieć sobie jakie te psiaki są niezwykłe. Biedny czy bogaty, brzydki czy ładny, dla psów (jak i innych zwierząt) nie ma to znaczenia, ważne jest dla nich byśmy je kochali i się nimi opiekowali.

Tę pozycję polecam każdemu. Warto czasem przeczytać po raz n-ty czemu warto próbować pracować z naszym psiakiem, pomimo wielu trudności. Również jest to dobra książka aby dowiedzieć się kto, jaką sentencję na temat psiaków powiedział lub napisał. Oprócz tego dowiemy się jakie psy zostały odznaczone za swoje oddanie ludziom.

 czytanki3

czytanki4

Mam nadzieję, że ten wpis zachęci Was do sięgnięcia po którąś z tych książek. Żadna z nich nie jest jakoś specjalnie gruba, ale może poprawić komuś humor lub przywrócić wiarę we własne siły.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MichalinaTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość

Ładne ilustracje w tych książeczkach, trzeba by sprawdzić. Myślę, że w sam raz do czytania dzieciom:) Pozdrawiamy https://lisianora.com.pl/
Koszulki z psami, kubeczki, plakaty, obrazy na płótnie i inne klamoty