Ocena produktów “Propesko”


Konkurs na najstarszego psa, w którym brałyśmy udział – odbył się na Psikniku, który był we wrześniu. Dostałyśmy wtedy całą torbę nagród. Oczywiście Frykadel zadowolona, bo to głównie jedzonko. 🙂 A teraz zebrałam się w sobie, aby napisać co nieco o tych nagrodach.

Zacznę najpierw od Propesko – Jerkies. Są to paski o smaku mięsa, pierwsza połowa była z wołowiny, a druga połowa – z drobiu. W opakowaniu było 12 takich pasków (waga 120g). Z podobnym produktem miałam do czynienia wcześniej, tylko te paski były od firmy Pedigree.

Skład podaję dla tych bardziej wnikliwych: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (14% drobiu, 13,5% wołowiny), zboża, produkty pochodzenia roślinnego (0,4% inuliny), oleje i tłuszcze, substancje mineralne.

Całkiem fajne nagrody dla psa i kota, miękkie (no chyba, że się zostawiło kawałek paska w kurtce, to mu się wyschło), nie brudzące ręki ani ubrań, łatwo się dzielą i najważniejsze – smakowały zwierzakom.

jerkes

Drugim produktem Propesko, jaki opisze to Propesko – Denties. W opakowaniu znajduje się 7 pałeczek (waga 180g) o przekroju sześcioramiennej gwiazdki. Pałeczki mają za zadanie oczyszczać zęby z kamienia nazębnego.

Skład: zboża, produkty pochodzenia roślinnego, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, roślinne ekstrakty białkowe, substancje mineralne.

Czy faktycznie oczyszczają zęby z kamienia? Trudno mi powiedzieć, gdyż Frykadel ma zdjęty kamień nazębny i efektu nie widać. Na pewno psica chętnie zjadała owe pałki.

Zdjęcie pochodzi ze strony: www.zoo-dragon.pl

Kolejnym psim smakołykiem jest Biscuits for dogs z dodatkową funkcją dbającą o zęby. Ciasteczka są w kształcie kostek, mają trzy różne kolory, ale podejrzewam, że smak jest ten sam. 😉 Opakowanie zawiera 500g psich smakowitości.

Skład: zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, oleje tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne, cukry.

Trochę twarde, dlatego miałam czasami problem z ich połamaniem. Ale Frida również dłużej je chrupała. Zdecydowanie zapach i smak ciastek Małej-Rudej pod pasował, Kocicy niezbyt dlatego całe 500g przypadło tylko Fridzie.

ciacha

ciacha2

ciacha3

Następnym przysmakiem jest Propesko – Premium snack. Są to przysmaki nazywane sandwichami, tutaj producent nazwał je „suszonymi kanapkami”. Opakowanie zawiera 70g psich dobroci.

Skład: mięso z kurczaka, dorsz, dormąka ryżowa, glycerin, sól, sorbinian potasu.

Powiem szczerze, że poza kabanosami i suszonymi kawałkami mięsa, są to najlepsze smaczki od tej firmy. Miękkie, łatwo się łamały, nie brudziły rąk i były chętnie zjadane przez kocicę i psicę. Jak dla mnie rewelacja.

sandwich

sandwich1

Jednym z dwóch największych ulubieńców, okazały się suszone kawałki mięsa. Propseko – Premium Snack Chicken Strip, bo o nich mowa to wysuszone kawałki mięsa z kurczaka. Opakowanie zawiera 70g mięska.

Skład: niestety nie będzie, bo nie mam opakowania, a w Internecie nie znalazłam. Ale na pewno w nim się znajduje – mięso z kurczaka. 😉

Zwierzakom bardzo wysuszone kawałki mięsa smakowały, miałam lekki problem z przełamywaniem, nie brudziły rąk, nie miały intensywnego zapachu. Ogólnie, bardzo lubię smaczki dla zwierzaków tego typu. Zwłaszcza jak z Fridą coś ćwiczymy, to na koniec dostaje taki kawał mięcha jako dużą nagrodę.

Zdjęcie pochodzi ze strony: www.dragon-zoo.pl

Drugim największym ulubieńcem były kabanosy! Propesko – Salamies to 5 oddzielnie pakowanych kabanosów (waga 55g).

    Skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (25% drobiu), zboża, ekstrakty białka roślinnego, substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego.

Gdyby mogły, zwierzaki pewnie wciągałyby je nosem. Jednak na szczęście wolały je jeść. 😉 Kabanosy miały dość intensywny zapach, przez co trzeba było zaraz myć ręce po podaniu, bo zostawał on również na dłoniach. Oprócz tego były miękkie i łatwo się łamały.

kabanosy

Oprócz smakołyków i produktów do ochrony zębów, otrzymałyśmy dwie saszetki Propesko – Komplet Menu. Saszetka ma 100g, mięsko jest w sosie, obie saszetki były z kurczakiem i wołowiną.

Skład: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (4% kurczaka, 4% wołowiny), ryby i produkty pochodzenia rybnego, produkty pochodzenia roślinnego, ekstrakty białka roślinnego, substancje mineralne, cukry.

Ogólnie byłam w dość dużym szoku, ponieważ Kotdzilla zjadła całą swoją porcję. Zazwyczaj zostawia trochę lub dużo jedzenia z saszetki w misce, ale tym razem naczynie było puste. Psica standardowo wymiotła wszystko ze swojej miski, bo ona nie gardzi jedzeniem jakie jej się podaje. Tak już ma wiecznie głodny pies.

saszetka

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tych nagród, bo Psica nimi nie gardziła i zjadała chętnie. Kocica też swoją „słodką” część dostała, zatem wszyscy są zadowoleni. 🙂 Tutaj podrzucam link do sklepu gdzie można kupić produkty firmy Propesko: http://zoo-dragon.pl/q/?producers[181]=181

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o