Akcja “Przyjaciele zwierząt” 1


Wiele jest bezdomnych zwierząt. Niektórzy zajmują się ich adopcją, przygarniają do domów tymczasowych lub organizują akcje charytatywne dla Fundacji czy Schronisk. Nie tak dawno temu powstał pomysł z nową inicjatywną, zachęcającą do adopcji bezdomniaków. Mowa tutaj o akcji „Przyjaciele Zwierząt” zainicjonowanej przez właściciela sklepu Jeżyk24.pl.

j24-przyjaciel-zwierząt-335-x-160

Czym ta akcja różni się od innych? Autor postanowił zebrać wszystkie firmy i instytucje, które świadczą usługi dla zwierząt domowych i przy okazji promują adopcje zwierzaków. A jeżeli jesteś posiadaczem zwierza ze schroniska, to w punktach usługowych wypisanych na liście dostaniesz rabat. Pomysłodawca chce, by w ten sposób rozpromować zwierzęta w schroniskach i przyczynić się do ich adopcji.

Akcję wspierają lekarze weterynarii, salony piękności, hotele dla zwierząt, lecznice oraz centra rehabilitacji, ponadto szkoły dla psów i kotów. Na stronie wydarzenia jest podkreślone, aby odpowiedzialnie podjąć decyzję o zaadoptowaniu zwierzaka.

Jakby nie patrzeć, nie jest to decyzja na 10 minut tylko na całe życie podopiecznego. Należy pamiętać, że adoptując milusińskiego, nie bierzemy idealnego, wytresowanego stworzonka, tylko istotę (prawdopodobnie) z jakimś problemem. I gdy ten problem się ujawni, należy pomóc podopiecznemu go rozwiązać.

Kolejną akcją zaproponowaną przez założyciela „Jeżyka” jest „Jeż 2015” . W tym wypadku pomóc możemy bardzo prosto – robiąc zakupy u jednej z firm wyszczególnionej na stronie. Poprzez samo wejście do sklepu ze strony akcji Jeż, część kwoty z naszych zakupów zostanie przekazana dla bezdomnych zwierząt.

Inną akcją, również organizowaną przez te stronę, była „Paczka dla Schroniska”, która polegała na zebraniu 1000 osób na wydarzeniu na facebook’u, aby przekazać 1000 posiłków dla podopiecznych Szczecińskiego Schroniska.

Osobiście uważam, że pomysły są genialne w swej prostocie. I jak widać, coraz więcej firm się do nich przyłącza. Mam nadzieję, że dzięki tym akcjom większa część psiaków znajdzie swoje wymarzone domki.

Każdego kto chce wziąć udział w wydarzeniu zapraszam na wydarzenie oraz na stronę.

przy

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Heart Chakra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Heart Chakra
Gość

Jaki czerwony kapturek! <3 Idę obadać akcję:)